Zenei és Nyelvi Fejlődés Kutatócsoport

Kutatásaink középpontjában annak megértése áll, hogy az emberi elme és agy hogyan kezeli a két legösszetettebb humán kognitív fakultást, a nyelvet és a zenét. Arra keressük a választ, hogy ezek a képességek hogyan érik el az érettséget, és hogyan fejlődnek az élethossz során. Kíváncsiak vagyunk arra, hogy a nyelv és a zene között milyen kapcsolat van: milyen közös és specifikus kognitív folyamatok kapcsolódnak ezekhez. A nyelv és a zene neurokognitív hátterének vizsgálatához viselkedéses és agykutatási módszereket alkalmazunk. Elkötelezettek vagyunk a neurodiverzitás iránt: célunk a beszéd-, tanulási- és olvasási nehézségek megértése, valamint a zenén és a ritmikai fejlesztésen alapuló hatékony intervenciós módszerek kialakítása.

Honbolygó Ferenc kutatócsoport-vezető, habilitált egyetemi docens
Telefon/Mellék: 5678
E-mail: honbolygo.ferenc@ppk.elte.hu

Fülöp Flóra kutatócsoport tag, egyetemi tanársegéd