Hain Ferenc (1970–2025)

Hain Ferenc az ELTE pszichológia szakán végezte tanulmányait és doktori fokozatát is az ELTE-n szerezte. Kutatói munkássága és publikációi egyaránt jól tükrözik, hogy érdeklődése szakmai pályafutásának kezdetétől a szélesebb társadalmi kérdések és problémagócok felé fordult. Munkái fókuszában korán megjelent a médiahatások elemzése mikro- és makroszinten egyaránt. Később a pszichológiai érdeklődést messze meghaladó szociológiai érzékenységgel fordult a társadalmi egyenlőtlenségek, a szegregáció, a gyermekszegénység témái felé. Tevékenységét végigkísérte a rendkívüli módszertani precizitással végzett terepmunka. A kelet-magyarországi régióban végzett munkáiról szóló beszámolója e téren példaértékű. Nagy visszhangot váltott ki a Civil Szemle különszámaként megjelent, szerzőtársával készített összefoglaló, amelyben kritikai szemlélettel elemezték a cigányság integrációját segítő civil szervezetek tevékenységét, elősegítve ezzel a hosszú távú hatások újragondolását.
Talán kevesen tudják, de kollégánk áldozatos munkát végzett Iványi Gábor és az Oltalom Karitatív Egyesület iskoláiban, ahol bokszedzőként foglalkozott a fiatalokkal és ahol a főiskolán pszichológiai tárgyakat oktatott. Oktatóként lelkes és népszerű tanára volt az ELTE mellett a Budapesti Metropolitan Egyetemnek és a Pázmány Péter Katolikus Egyetemnek.
Hain Ferenc karunk Szervezet- és Vezetéspszichológia Tanszékéhez 2023 szeptemberében csatlakozott, így sajnos csak rövid ideig tudtunk töltekezni aktív, új, a társadalmi valóságra nyitott szelleméből.
Szomorú szívvel búcsúzunk, kedves kollégánk emlékét megőrizzük, együttérzéssel gondolunk az egész családra.