AZ MTA DOKTORA LETT KENDE ANNA
Idén az MTA összesen 77 kutatót avatott doktorává, a rangos cím megszerzését igazoló oklevelet Freund Tamás, az MTA elnöke és Kamarás Katalin, a Doktori Tanács elnöke adta át az Országos Széchényi Könyvtárban megrendezett ünnepségen április 23-án. Egyetemünkről 8 kutató, köztük az ELTE PPK oktatójának teljesítménye részesült a tudományos közösség elismerésében.
Kende Anna egyetemi tanár, a Pszichológiai Intézet igazgatója, a Szociálpszichológia Tanszék vezetője, valamint a Társadalmi Csoportok és Média Kutatóműhely vezetője. Akadémiai doktori értekezése a csoportközi viszonyok szociálpszichológiai kutatását gyarapítja olyan, a hazai társadalom szempontjából releváns és a közgondolkodást foglalkoztató témakörökben, mint a roma kisebbségi csoporttal kapcsolatos előítéletek jelentkezése és háttértényezői, a bevándorló/muszlim csoportokkal szembeni vélekedések tartalma, továbbá a többségi (nemzeti) csoport identitástudatának módszeres tanulmányozása és az e csoportfelfogásban megjelenő zártság–nyitottság konzekvenciáinak kimutatása.
Az MTA doktora címet az Akadémia annak ítélheti oda, aki tudományos fokozattal rendelkezik, az általa művelt tudományszakot a tudományos fokozat megszerzése óta is eredeti tudományos eredményekkel gyarapította, tudományszakának mértékadó hazai és nemzetközi tudományos körei előtt ismert és elismert, kiemelkedő tudományos kutatói munkásságot fejt ki, tudományos eredményeit doktori műben foglalja össze.
Az ELTE új akadémiai doktorairól itt olvashat.
Az ünnepségről részletes beszámoló az MTA honlapján található.